0808
2023
sineklik, yırtık, delik, tamir, bakım, onarım

Sineklik yırtık ve delik tamiri nasıl yapılır?

Esas olan, özellikle sıcak mevsimlerde, sinekleri ve böcekleri küçük şirin yuvanızdan uzak tutabilmektir, bu nedenle yırtık sinekliklerin kontrol edilmesi çok önemlidir. Bazen dış veya iç etkenler veya ihmal nedeniyle ağ üzerinde küçük veya büyük delikler oluşabilir veya destek profiline zarar verebilir. Bu, çerçeve tarafından garanti edilen tüm koruyucu etkiyi geçersiz kılabilecek ve evinizin içindeki sineklikler, böcekler için tercihli bir şeridi destekleyerek hoş olmayan sürprizlere neden olabilecek ciddi bir sorundur.

Bu durumu düzeltmek istiyor musunuz?

Özellikle kaliteli modellerin değiştirilmesi gerektiğinde sineklik tamiri zor ve pahalı bir şey gibi görünebilir, bu yüzden sizler için her durumda kırılan sineklik rahatsızlığını hafifletecek pratik ve hızlı bir rehber hazırladık . İşte bu kılavuzda nasıl çözüleceğini açıkladığımız sineklik sorunları:
 1. Küçük delikli sineklikler
 2. Küçük düzensiz deliklere sahip sivrisinek ağları
 3. Yırtık sineklikler
 4. Yapısı bozuk sineklik
 5. Kırık alüminyum kenarlı sineklik
 6. Silindiri kırılmış sineklik

Küçük Delikli Sineklikler

Küçük delikleri olan sinekliklerin tamiri çok kolaydır. Önemli olan bunu bir an önce yapmak ve durumu küçümsememek. Boşta kalmak, bir yırtığa dönüşebilen lezyonun boyutunda bir artışı teşvik edebilir.Bu nedenle, tavsiyeye uyun ve onarımı başlatın.
 
Kırık sinekliklerdeki küçük delikleri onarmak için neye ihtiyacınız var?
 • PVC şişme botların onarımı için profesyonel yapıştırıcı
 • İnce fırça (isteğe bağlı)

Delikleri tamir etme prosedürü:

 1. Temizlik: İlk olarak, her zaman kırık sinekliğin olduğu bölgeyi iyice temizlemenizi tavsiye ederim , aksi takdirde kir, onarımın nihai sonucunu bozabilir. Tavsiye arıyorsanız sinekliğin nasıl temizleneceğine dair makalemizi okuyun.
 2. Alanı hazırlayın:  Ardından, iki uç arasına yapıştırıcı uygulamak için bir destek alanı oluşturabilmeniz için ağ deliğinin kenarlarındaki kopmuş iplikleri düzeltin.
 3. Yapıştır: Uygulamayı kolaylaştırmak için yapışkan maddeyi ince bir fırça ile yara konturuna uygulayın.
 4. Kurumasını bekleyin:  Kırılan sinekliğiniz yeni gibi olacaktır.
Bir ipucu, bütün gece boyunca dinlenmelerini sağlamak için sineklikleri akşam geç saatlerde tamir etmektir.

Sivrisinek ağlarını onarın: 

Kırılan sinekliğinizde kenarları düzensiz küçük delikler varsa deliğin iki ucunu boşluk bırakmadan yapıştırmanız zor olabilir.
 
Bunun için bir çözüm var.
Sivrisinek ağlarındaki küçük düz olmayan delikleri düzeltmek için ihtiyacınız olan şeyler :
 1. Sivrisinek ağları için yapışkan bant
 2. Makas
 3. Metre
Bu sineklik bandı , ağın delikli desenini gösteren özel bir banttır .

Düzensiz delikleri kapatma prosedürü

 1. Temizlik: Özellikle yapışkan bandın varlığında, kirin yapışkan ucun arkasında kalıcı olarak hapsolmasını önlemek için temizlik şarttır .
 2. Kes ve yapıştır: Kırık sineklikteki deliğin genişliğini ölçtükten sonra, kapatılacak alandan yaklaşık 3-4 santimetre daha büyük dikdörtgen bir yapışkan bant parçası kesin ve lezyonun üzerine yerleştirin.
Estetik etkiyi arttırmak için, sineklik için , örgünün üzerine binecek şekilde, ağınıza mümkün olduğunca benzer bir yapışkan bant arayın .

Sineklikte orta veya büyük yırtıklar

Durum daha karmaşık hale geldiğinde ve artık böcekler evinizin etrafında özgürce uçtuğunda, sinekliği tamamen değiştirmekten kaçınmak için daha keskin bir şekilde onarmanız gerekir.
Yırtık sinekliklerin tamiri için hangi malzeme gereklidir?
Orta veya büyük yırtıkları onarmak için şu malzemeyi bulmanız gerekir:
 1. Yarım ay iğne veya cımbız
 2. sineklik için ağ
 3. Tel
 4. Terzi mezurası
 5. Maskeleme bandı (kağıt)
 6. Makas
Sivrisinek ağlarındaki yırtıkları tamir etme prosedürü :
1. Yamayı seçin
Orta delikli sineklikleri onarmadan önce yapılacak ilk şey, deliğin genişliğini ölçmek ve söz konusu yırtıktan daha büyük bir ağ satın almaktır. Bundan sonra, böceklerin erişimini önlemek için bir yama uygulanmalıdır. sineklik ile aynı modelde bir yedek file arayın , böylece iki file üst üste gelebilir ve daha iyi bir estetik etki elde edebilirsiniz. Kırılan sinekliği tamir etmenin bir sonraki adımı, yamayı ağınıza birleştirmek için kullanılacak olan iğne veya cımbızla girilecek tabanı hazırlamak ve müdahale etmektir.
 
2. Yamanın ipliklerini çekin Dış iplikleri çekerek başlayın, her iki tarafta bir veya iki inç fiber saçak oluşturmak için yamanın kenarlarının etrafında.
 
3. İplikleri bükün
Ardından, keskin, dik açılar oluşturmak için yamanın dört tarafındaki konik iplikleri katlayın .
 
4. Yamayı yerleştirin Yamayı kırık sineklikteki deliğin üzerine yerleştirin ve bir iğne ve iplik kullanarak iki ucunu dikerek devam edin .
 
5. Yamayı dikin Bu noktada ipliği zikzak şeklinde ağın içinden geçirmek gerekir . Bu işlem için her türlü misinayı kullanabilirsiniz ancak en çok tavsiye edilen misina çok güçlü ve görünmez olduğu için misinadır.
 
İster kırık sineklik ile çerçeve üzerinde dikey pozisyonda çalışabilirsiniz, isterseniz sinekliği söküp uçakta çalıştırabilirsiniz. İlk seçeneği seçerseniz, yamayı yüklemek için çalışmak daha karmaşık olabilir. Bunun için, her zaman yerinde kalması için uçlarından birini yapışkanlı kağıt bantla geçici olarak sinekliğe sabitleyerek kendinize yardımcı olun.
 
6. Yamayı sabitleyin Yamayı ekranda düz kalacak şekilde iyi sabitlemek çok önemlidir, iki uç birbirine ne kadar yakınsa sonuç o kadar iyi olur. Bir taraf üzerinde çalıştıktan sonra, saçakları kıvırmak ve yamayı daha da yerinde sabitlemek için cımbız kullanarak sinekliğin diğer tarafına geçin.
 
Bu şekilde sabitlenir ve daha fazla güvenliğe ihtiyacınız varsa, ince bir kat yapıştırıcı uygulayarak ilerleyebilirsiniz.

Sineklik ağlarını onarın: yapı

Sinekliklerin popülaritesi arttıkça, sahiplerinin gerektiğinde bunları nasıl yöneteceklerini ve tamir edeceklerini bilmeleri giderek daha yararlı hale geliyor.
Çoğu zaman, özellikle evde canlı hayvanlarınız varsa, sinekliklerin tamir edilmesinin ana sorunları, ağların yırtılmasından kaynaklanır. Ya bunun yerine rahatsızlık yapıdan geliyorsa ?

Sineklik Profili kenar kırığı

Genellikle temizlik veya rutin bakım için armatürlerin çıkarılması gerekir . Ve kırılma durumunda bile sinekliklerin sökülmesi ve değiştirilmesi gereken yedek parçalar ile onarılması gerekir. Bu, vidaların ve bileşenlerin konumunu hatırlamak gibi bazı önlemler gerektiren çok basit bir işlemdir. Etkili müttefikiniz sayesinde böcekleri savuşturmanızı sağlayan hızlı ve kolay bir iş: sinekliğiniz.

Menteşesi Kırık Sineklik

Sorunun tanımlanmasını gerektiren daha hantal bir yapı olduğundan, daha karmaşık bir iş, rulo sineklik işi olarak ortaya çıkıyor .
Aslında, arızasını belirleyebilecek çok sayıda durum vardır: bir gerginin veya kancanın kırılması veya hatta sinekliği toplamanıza izin veren yayın. Hata tespit edildikten sonra yapmanız gereken, açılır sineklik için geçerli yedek parçalar satın almaktır.
Tüm parçaların aynı olmadığını unutmayın, örneğin bazı sinekliklerin farklı şekilli kancaları vardır. Bu nedenle, sinekliklerin onarımına devam etmeden ve hasarlı parçaları değiştirmeden önce uyumlu bir yedek satın aldığınızdan emin olun.
Bir sineklik perdesini tamir etmek için neye ihtiyacınız var?
Silindiri çıkarmak için gerekli:
 1. Normal ve Phillips tornavida
 2. Yedek parçalar
 3. Pense

Sineklik merdanesini sabitleme

Yan korkulukları çıkarın. Eğer sinekliğiniz merdanedeki sorunlardan dolayı kırılmışsa, öncelikle filenin aşağı yukarı kaydığı yan korkulukları bir tornavida ile çıkararak sökmeniz gerekecektir.
Silindiri çıkarın . Ardından, silindiri yerinde tutan yan kılavuzları sıkı pense ile çekin ve ardından aşağı doğru kaldırın. Bu sayede merdane duvardan ayrılabilir ve bir düzleme yerleşerek arızayı hedefli bir şekilde çalışabilirsiniz.
Rulo üzerinde çalıştırın . Bir yıldız tornavida ile merdane üzerinde çalışın, ağı tıkayan klipsleri çıkarın ve iç yaya dikkat edin.
 
Bu işlem sinekliğinizi sabitlemek için kullanışlıdır ve ayrıca rutin bakım için elemanlar kirlendiğinde ve tozlandığında gereklidir.
Bizim tavsiyemiz sinekliğin bakımı çok önemlidir, bu nedenle filenin ve profilinin sağlığını kontrol etmek için düzenli olarak yıllık kontroller yapmanızı öneririz.
 
Bazen çivilerden kaynaklanan problemlerle birlikte kopukluklar ortaya çıkabilir ve ağın kırılmaması için kaynağın eski haline getirilmesi gerekir. Diğer zamanlarda istenmeyen sorunları önlemek için sürgülü sinekliklerin raylarını yağlayıcılarla yağlamak gerekir . Yay korumalarındaki bu hareket, yayın sürekli şiddetli gerilmelerini sınırlamak için bir frenin varlığı sayesinde zayıflatılır. Bu eylem, yaylı sinekliğin çalışmasını ve güvenliğini sağlamak için gereklidir.