1007
2020
Baklava Ayna, Bronz Ayna, Dekoratif Ayna ,Kullanışlı mı?, ayna kullanışlımı

Baklava Ayna, Bronz Ayna, Dekoratif Ayna Kullanışlı mı?

Baklava Ayna, Bronz Ayna, Dekoratif Ayna, Eskitme Ayna, Antik Ayna, Kare ayna, düz çizgili ayna ve daha niceleri hepsi dekorasyon dünyasının vazgeçilmezleri pekala bu aynalar kullanışlı mı? Özellikle işletmelerde ayna seçimi titizlik isteyen bir konudur. Şöyle ki; cafe, restaurant, butik, güzellik salonu, otel gibi yerlerde belirli kriterler her zaman göz önünde tutulmalıdır.

Restaurant masaları kütük bir masa ile dekor edilmişse aynalar benzer şekilde kütük bir ayna olmalıdır. Bir otel odasında bulunan lavabolar odanın mimari yapısına uygunsa, orada bulunan aynalar da bir bütün şekilde konsept olarak ele alınıp tasarlanıp tercih edilerek yapılmalıdır. 

Evimizin hangi bölümüne hangi ayna modelini seçeceğinizde dikkat isteyen bir konudur. Ayna tercihi konusunda diğer bir hususta salon, oda, banyo, lavabo, wc gibi yerlere takılan veya asılan aynalar konusunda yapılan yanlışlardır. Salonda yemek masası, dresuar, konsol, koltuk arkası aynaları bu eşyaların ölçüsü ile aynı orantıda tercih edilmelidir.

Yemek masası 6 kişilik ise en az 150 cm genişliğinde bir ayna tercih edilmesi önerilir. Yemek konsolunda da aynı durumu göz ardı etmemek gerekir. Konsol 2 metre ve üstü ise en az 180 cm’lik bir ayna tercih edilmelidir. Yine renk olarak bunlara benzer renk ve çerçeve tercih edilmelidir.

Baklava aynalar seçenekler arasında en popüleri. Ama seçeneklerde sadece baklava kesim ayna yok. Asimetrik ayna, dikey ayna, tuğla desen ayna, kare desen ayna sıkça karşılaştığımız kesimler. Burada sizin zevkiniz ve evinizin dekorasyonu belirleyici olacak. Fark yaratabileceğiniz bir diğer şey ise aynanızın renkleri. Düz ayna yanında, bronz, füme, beyaz, antik ve siyah renklerde aynalar var. Örneğin toprak tonlarının ağırlıklı kullanıldığı bir salon dekorasyonunda bronz ayna düz aynadan çok daha hoş duracak. Sıradanın dışında seçenekleri değerlendirmede fayda var.

Büyük aynaları evinizin girişinde, oturma odanızda veya yemek odanızın duvarında kullanabilirsiniz. Büyük aynalar küçük mekanlara geniş bir görüntü kazandıracaktır. Ayna kaplı bir duvar, duvardan duvara ayna ve üzerine dekoratif aynalar yerleştirmekte çok hoş bir fikir olabilir.Her ne kadar modern ve spor tarzda bir eviniz olsada klasik model bir aynayla dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.